NZ Championship - Open Pairs

Summerset Retirement Villages

Skip's name shown first

1950 F G Gooch, J Walsh Wellington
1951 R E Craig, J M McPadden Wellington
1952 W Edwards, R Learmonth Waikato
1953 W Wearne, F Haines Waikato
1954 E G F Smith, F F Smith Canterbury
1955 E Pilgrim, Mrs E Petersen Horowhenua
1956 A H Thomas, G F Bain Wellington
1957 R Fridd, Mrs S Fridd Canterbury
1958 L Dunn, Mrs N Buckley Canterbury
1959 R Loader, P Webby Waikato
1960 Ron Bethwaite, E R Trask Wellington
1961 E G F Smith, M Lunt Canterbury
1962 R Loader, N Hull Waikato
1963 Mrs C J Thompson, C J Thompson Waikato
1964 Warren Cuttance, Darrell Cook Canterbury
1965 W Marshall, D Wells Auckland
1966 Alf Williamson, R J Watkin Canterbury
1967 W Oliver, R Schou Bay of Plenty
1968 G Oliver, Mrs J Oliver Waikato
1969 R Roser, Mrs V Roser Horowhenua
1970 E Hills, O McGehan Auckland
1971 A Rasmussen, B Wood Auckland
1972 Norman Lelievre, John Campion Southland
1973 J Pringle, G Groves Auckland
1974 A Weston, E Hubbert Auckland
1975 J Hook, Mrs J Hook Auckland
1976 F Sayer, Mrs F Sayer Manawatu
1977 K Mulcahy, Mrs K Mulcahy Waikato
1978 C Ireland, D Mace Waikato
1979 P Troy, Trevor Wright Waikato
1980 Graham Pedersen, Kevin Boothby Waikato
1981 Graham Pedersen, Kevin Boothby Waikato
1982 Maurice Berkeley, Mrs P Dunbar Canterbury
1983 A Hutchins, R Smith Poverty Bay-East Coast
1984 Kevin Whitehead, Kevin Torrey North Shore
1985 Ken Gash, Paul Psaila Auckland
1986 Keith Waghorn, J Smyth Manawatu
1987 Dean Gilshnan, John Meyer Manawatu
1988 Murray Bryant, J Hearn Waikato
1989 Colin Taylor, Paul Psaila Auckland
1990 Kevinevin Whitehead, K Torrey North Shore
1991 Wayne Baker, D Baker Waikato
1992 K Childs, R Wyatt Auckland
1993 Dean Gilshnan, Sheryll Gilshnan Manawatu
1994 Garry Flewitt, Raymond Webster Otago
1995 Gary Lawson, Karen Coombe Wanganui
1996 Murray Bryant, Barry McLeod Waikato
1997 Derek Bowman, Heather Bowman Poverty Bay-East Coast
1998 Grant Harvey, Sue Meyer Manawatu
1999 Trevor Moyle, Judi Boyd Auckland
2000 Ivan Barr, Roger Jones Upper Hutt Valley
2001 Alison Littlejohn, Gayleen Bell Waikato
2002 Grant l'Ami, Mike Phipps Otago
2003 Don Christini, Lillian Christini Northland
2004 Simon Poppleton, Darryn Bell Waikato
2005 Patrick Hoult, Neil Semple Upper Hutt Valley
2006 Grant Rayner, Paul Psaila North Wellington
2007 John Zittersteijn, Mark Ridley North Taranaki
2008 Tim Veale, Teri Anderson North Wellington
2009 Blair Spicer, Rob Osborne Canterbury
2010 Grant Rayner, Paul Psaila North Wellington
2011 Ashley Diamond, Mark Keen Southland
2012 Steve Fisher, Pam Cohen Auckland
2013 Trevor Gould, Lisa Gould Upper Hutt Valley
2014 Grant l'Ami, Mike Phipps Tauranga
2015 Grant l'Ami, Mike Phipps Tauranga
2016 Grant l'Ami, Mike Phipps Tauranga
2017 Paul Wright, Richard Caddy Waikato
2018 Shelley Jacombs, Mark Jacombs Hutt Valley
2019 Grant l'Ami, Mike Phipps Tauranga