NZ Championship - Open Fours

Summerset Retirement Villages

Skip's name shown first

1950 K R Smith, A H Childs, E D Stevens, R G P Caldwell Wellington
1951 E J D MacDonald, A E Curry, G McDonald, C H G Ward Wellington
1952 E J D MacDonald, A E Curry, G McDonald, C H G Ward Wellington
1953 L J Hills, T Odlum, W Reed, Mrs W Reed Taranaki
1954 E J D MacDonald, G McDonald, H W Robins, C A Clark Hutt Valley
1955 H T Keys, D G Sinclair, M T Dempsey, A A Smith Hutt Valley
1956 S D Dick, E Death, C Claridge, H Waswo Taranaki
1957 C E Minifie, F Haines, R Haines, G Labrum Waikato
1958 A H Thomas, G F Bain, E E Cooper, H R Howard Wellington
1959 J Cantwell, W Preston, Mrs A Scott, Mrs J Cantwell Hawkes Bay
1960 J Ewing, E Reader, D J Keast, K Howan Wellington
1961 Eric Blackmore, M Harvey, E E Boyd, Mrs L Harvey Southland
1962 S.E.N.Smith, P Cearns, L Taylor, Mrs K Smith Auckland
1963 C King, J King, W Vette, Mrs P King Waikato
1964 P Nee, D R Fleming, W Trembath, Mrs R Nee Canterbury
1965 G Brensell, R Willers, Mrs N Brensell, Mrs R Willers Horowhenua
1966 S.E.N.Smith, B Pridham, F Bell, Mrs K Smith Auckland
1967 L Dunn, Mrs M Serra, Mrs C Walker, Miss B Bowsie Auckland
1968 M Sullivan, B Guy, Ola Sullivan, R Cumberland Waikato
1969 S.E.N.Smith, B Pridham, F Bell, Mrs K Smith Auckland
1970 K Andrew, B Pinkney, L Conn, Mrs D Pinkney Waikato
1971 S.E.N.Smith, B Pridham, F Bell, Mrs K Smith Auckland
1972 J McGlory, W Norman, H Williams, G Jobson Otago
1973 A Rasmussen, B Wood, Mrs S Bishop, Mrs M Lehmann Auckland
1974 J Eccles, R Eccles, B Hamilton, G Johnson Waikato
1975 D R Stagg, Mrs J Tucker, R Tucker, K Christensen Hawkes Bay
1976 D Schollum, F Hale, A Hutchins, John Campion Poverty Bay-East Coast
1977 N Gray, C Turnbull, L Pointon, R Fenneman Bay of Plenty
1978 G Persico, David Wadsworth, R Buonocore, W Ferguson Nelson
1979 Murray Bryant, E Taylor, Mrs S Middlemiss, Mrs V Shaw Waikato
1980 Rod Fleming, Peter Bowden, J Street, Mrs D Double Auckland
1981 J Barr, Ivon Pash, Merle Pash, G Pash North Shore
1982 Rod Fleming, T O'Connor, Ian Wheeler, Diane Fleming Manukau
1983 R Just, C Just, Mrs K Just, K Goodgame Wanganui
1984 Robert Duncan, M Johnston, Ron Inglis, Rae Inglis Golden Bay-Motueka
1985 D Hewitt, M McGeady, Mrs C Hewitt, Mrs M McGeady Upper Hutt Valley
1986 Nigel Warnes, Patrick Hoult, Richard Verdonk, M Gibbs Nelson
1987 J Bullen, P Crotty, M Hewitt, R Leitch Upper Hutt Valley
1988 Lloyd Bellis, Gary Lawson, A Curtain, Mrs J Bellis Canterbury
1989 Peter Bowden, Owen Griffiths, Barry Kinnaird, S.E.N. Smith Manukau
1990 M Rowlands, J Priest, Mrs G Rowlands,  Shirley Marsters North Taranaki
1991 Kevin Anngow, Maurice Berkeley, D Elmey, Mrs S Elmey Canterbury
1992 Barry Kinnaird, Greg Baxter, Ruth Baxter, K Wright Auckland
1993 Paul Berkeley, Maurice Berkeley, Tony King, Judy Russ Canterbury
1994 John Zittersteijn, Shirley Masters, Grant l'Ami, Steven Gopperth North Taranaki
1995 Graham Pedersen, Kevin Boothby, Kelvin Trass, Sheryl Olsen Waikato
1996 Colin Taylor, Kevin Smith, Paul Psaila, Jim Hunt Auckland
1997 Patrick Hoult, Neil Semple, Annette Barr, Lisa Hoult Waikato
1998 Grant l'Ami, John Zittersteijn, Mike Dempsey, Mike Phipp North Taranaki
1999 Cary Pinker, Warrick Pinker, Sherrie Patterson, Murray Neilson Wanganui
2000 Nigel Warnes, Fred Persico, Hayden Warnes, Giovanni Persico Nelson
2001 John Zittersteijn, Mark Ridley, Peter Upson, David Connett North Taranaki
2002 Grant l'Ami, Trevor Gould, Mike Phipps, Darryl Gallagher Otago
2003 Nigel Warnes, Richard Verdonk, Hayden Warnes, Kerry Moffat Nelson
2004 Gary Taiaroa, Leon Bates, Grant Thompson, Barry Kinnaird Auckland
2005 Grant Harvey, Grant Rayner, Lance Jenner, Paul Psaila Auckland
2006 Dale Lang, Linda McCurdy, Gregor Lang, Roy McCurdy North Wellington
2007 Mark Keen, Grant Fortune, Ashley Diamond, Brent Keen Southland
2008 Nigel Warnes, Fred Persico, Hayden Warnes, Giovanni Persico Nelson
2009 Joseph Zino, Richard Corry, Denise Clarkson, John Zino Hutt Valley
2010 Jason Moore, Robert Lochrie, Tony Griffin, Danny Moore Manawatu
2011 Grant l'Ami, Paul Midgely, Mike Phipps, Lorraine Phipps Taranaki
2012 David Archer, Maureen Pruden, Joy Archer, Candace Archer Waikato
2013 John Zittersteijn, Mark Ridley, Sean Ridley, Gina Owen North Taranaki
2014 John Zittersteijn, Mark Ridley, Sean Ridley, Gina Owen North Taranaki
2015 Grant l'Ami, Paul Midgley, Mike Phipps, Lorraine Phipps Tauranga
2016 Lloyd Bellis, Kath Arvidson, Rhonda Bellis, Debbie Warren Nelson
2017 Ashley Diamond, Paul Wright, Richard Caddy, Sheree Holmes Waikato
2018 Grant l'Ami, Paul Smith, Mike Phipps, Lorraine Phipps Tauranga
2019 Matthew Ellis, Jason Parker, Anthony McQuoid, Delwyn Ellis Counties